Adatech | İştirakler

  Sürekli Olarak
  Mükemmel Mühendisliğe

  (+90) 216 392 14 61

  Aydınlatma Metni ni okudum. Kabul ediyorum.
  Adatech | İştirakler

  Güçlü OrtaklıklarlaGüvenli Gelecek

  Vitruvex Robotik Teknolojileri

  Vitruvex Ar-Ge faaliyetleri üzerine yoğunlaşma ve sürekli olarak yeni fikirler üreterek çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirme maksadıyla İstanbul Teknopark çatısı altında Aralık 2023’te kurulmuş yazılım ve uygulama geliştirme, elektronik ve donanım tasarımı, biyoteknoloji ve tıp teknolojileri üzerine yoğunlaşmış bir anonim şirkettir.

  Şirketin henüz piyasaya sunduğu ticarileşen bir ürün ve hizmeti olmayıp, endüstriyel dış iskelet (exoskeleton) olarak isimlendirilen ve kas gücüne dayalı olarak çalışan personelin yük kaldırmasına yardımcı olacak ürünü prototip haline getirmiş ve ticarileştirme çalışmalarına başlamıştır.

  Proje döngüsü mantığında vizyonu olan şirketin exoskeleton çalışmasını yürütürken bu teknolojilerin sadece iş dünyası için değil aynı zamanda tıp ve rehabilitasyon alanında da kullanıldığı fark edilmiş ve elde edilen bilgi birikiminin bu alanda da değerlendirilebileceği anlaşılmıştır. Bu amaçla felçli kişilerin sadece düşünceleri ile kontrol edebilmelerine imkan verecek beyin bilgisayar arayüzü tabanlı rehabilitasyon robotu projesinin başlatılmasına karar verilmiştir.

  Ignis Trace

  Ignis Trace, gelişmiş endüstriyel ısı izleme ve Heat tracing çözümleri  ile birlikte çeşitli endüstriyel ısıtma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş bir şirkettir. Ignis Trace, 2022 yılında Solco Pyroelec markasının heat trace ürünleri ile Türkiye pazarına giriş yapmış ve Solco Pyroelec’in resmi iş ortağı olmuştur. 

  Ignis Trace’in ısı uzmanları Adatech’in deneyimli mühendis kadrosu ile bir araya gelerek dünya çapında petrol ve doğalgaz, enerji santralleri, petrokimya ve elektrik santralleri tesislerinde görev almış ve birçok projeyi başarı ile tamamlamıştır. Bu tesislerde; boru ve tankları sıcak tutma, donma önleme gibi projelerin yanı sıra ısı izleme sistemi tasarımını ve malzeme tedariğini gerçekleştirmiştir.  Ignis Trace’in satışını yaptığı tüm ürünler, ATEX ve IECEx onaylı, patlama geçirmez Ex-proof ve non exproof olarak ISO 9001 akredite tesislerde üretilmektedir.

  Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz!