Adatech | Adatech, Botaş Saros FSRU Projesi ile Güç Kazanıyor

  Sürekli Olarak
  Mükemmel Mühendisliğe

  (+90) 216 392 14 61

  Aydınlatma Metni ni okudum. Kabul ediyorum.
  Adatech | Adatech, Botaş Saros FSRU Projesi ile Güç Kazanıyor

  21 Ocak 2022

  Haber

  Adatech, Botaş Saros FSRU Projesi ile Güç Kazanıyor

  Adatech, Saros Körfezi’nde FSRU sistemlerinden transfer edilen doğal gazın ulusal şebekeye aktarılması için yürüttüğü mühendislik çalışmaları ile ülkemizin doğal gaz arz güvenliğine katkı sağlıyor.

  Adatech, Botaş tarafından yürütülen Saros Yüzer Sistemler (FSRU) Projesi ile önemli bir adım atıyor. Proje kapsamında, yüzer sistemlerden (FSRU) transfer edilen doğal gazın ulusal doğal gaz şebeke sistemine aktarılabilmesi için Saros Körfezi’nde uygun bir iskele yerinin belirlenmesi ve iskele ile yardımcı tesislerin tasarımının yapılması üzerine çalışmalar sürdürülmektedir.

  Bu mühendislik çalışmaları, tamamlandığında özellikle Marmara Bölgesi olmak üzere ülkemizin doğal gaz tüketiminde önemli bir yer tutan bölgelerin arz güvenliğine büyük katkı sağlayacaktır. Adatech, bu projeyle birlikte enerji sektöründeki konumunu daha da güçlendirerek, ulusal enerji güvenliğine olan katkısını arttırmayı hedeflemektedir

  Saros Körfezi’nde gerçekleştirilen bu proje, hem bölgesel kalkınmaya destek olacak hem de ulusal enerji altyapısının güçlendirilmesine katkıda bulunacaktır. Adatech’in mühendislik kabiliyeti ve proje yönetimi konusundaki tecrübesi, bu projenin başarıyla tamamlanmasında büyük rol oynamaktadır.

  Geri Dön